Obwieszczenie o pierwszej licytacji udziału w nieruchomości nr KW WA1L/00042120/6

Komornik Sądowy Marcin Turski Licytacje nieruchomości

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Marcin Turski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 15-12-2023 r. o godz. 13:00 w budynku Sądu Rejonowego w Legionowie mającego siedzibę przy ul. Sobieskiego 47 w sali nr 3, odbędzie się pierwsza licytacja udziału w wysokości 1/2 w części nieruchomości lokalowej położonej: 05-130 Zegrze Południowe, ul. Rybaki 8/32, dla którego Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW WA1L/00042120/6 wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, którą stanowi prawo użytkowania wieczystego oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali: 546/19220.

Przedmiotem licytacji jest udział w wysokości 1/2 w części nieruchomości lokalowej nr 32 o powierzchni użytkowej 54,60 m², usytuowany w budynku wielorodzinnym położonym w miejscowości Zegrze Południowe, ul. Rybaki 8, gmina Nieporęt, powiat legionowski, województwo mazowieckie. Budynek znajduje się na terenie Osiedla Wojskowego i jest oznaczony numerem 8. W otoczeniu znajduje się zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna oraz tereny wojskowe. Punkty handlowe z podstawowymi artykułami znajdują się na terenie osiedla. Przystanek komunikacji publicznej położony jest w odległości około 350 m od budynku. Dojazd drogami o twardej nawierzchni. Przy budynku znajdują się miejsca parkingowe oraz boisko sportowe. Teren wokół budynku jest zagospodarowany. Lokal położony jest na pierwszym piętrze w budynku wielorodzinnym 3-kondygnacyjnym. Składa się z dwóch pokoi, kuchni, przedpokoju i łazienki z wc. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 54,60 m². Do lokalu przynależy pomieszczenie gospodarcze w piwnicy. Układ funkcjonalny mieszkania jest dobry. Elementy wykończenia: stolarka okienna: typowa, z PCV, stan dobry. Stolarka drzwiowa: drewniana z drewna litego, stan przeciętny. Drzwi wejściowe podwójne. Tynki: w kuchni panele ścienne i glazura w pasie nadkuchennym, w jednym pokoju tapeta malowana, w drugim pokoju tynki cementowo-wapienne malowane, w przedpokoju panele ścienne. Posadzki i podłogi: w kuchni wykładzina PCV, w jednym pokoju deski sosnowe lakierowane, w drugim pokoju panele podłogowe, w przedpokoju deski sosnowe. Łazienka z wc: posadzka z terakoty, na ścianach glazura do pełnej wysokości, wyposażenie: wanna, umywalka, kabina, sedes, stan dobry. Lokal jest wyposażony we własną instalację centralnego ogrzewania, zasilaną z kotła gazowego zamontowanego w kuchni. Budynek mieszkalny murowany wykonany został w technologii tradycyjnej murowanej w 1953 roku. Budynek posiada trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną oraz cztery klatki wejściowe. Budynek wyposażony jest w instalacje: wody zimnej, kanalizacyjną, elektryczną, gazową, telefoniczną, domofonową. Elementy zewnętrzne budynku (elewacje, drzwi wejściowe) są w dość dobrym stanie technicznym. Służebność wpisana w dziale III księgi wieczystej prowadzonej dla przedmiotowej nieruchomości polega na prawie nieodpłatnego i dożywotniego zamieszkiwania w całym lokalu mieszkalnym.

Suma oszacowania wynosi 108 200,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 81 150,00zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 10 820,00zł.

Rękojmia powinna być złożona najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Santander Bank Polska S.A 54 1090 1841 0000 0001 0412 9955.