Obwieszczenie o pierwszej licytacji udziału w nieruchomości gruntowej zabudowanej nr KW WA1L/00015220/9

Komornik Sądowy Marcin Turski Licytacje nieruchomości

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Marcin Turski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 04-11-2022r. o godz. 11:20 w budynku Sądu Rejonowego w Legionowie mającego siedzibę przy ul. Sobieskiego 47 w sali nr 7, odbędzie się pierwsza licytacja udziału nr 3 w wysokości 1/2 części niewydzielonej części nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej: 05-110 Jabłonna, ul. Wrzosowa 19, działka nr 33/2, dla którego Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW WA1L/00015220/9.

Przedmiotem licytacji jest udział nr 3 w wysokości 1/2 części niewydzielonej części nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej: 05-110 Jabłonna, ul. Wrzosowa 19. Działka ewidencyjna nr 33/2 o powierzchni 0,1000 ha ma kształt trapezu prostokątnego o długości od około 69 m w części wschodniej do około 23 m w części zachodniej i szerokości od około 22 m w części południowej do zera w części północnej. Działka jest zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym o powierzchni zabudowy 113 m² zlokalizowanym w centralnej części oraz garażem o pow. zabudowy 25 m² zlokalizowanym w południowo-zachodnim narożniku. Nieruchomość jest ogrodzona na wszystkich liniach rozgraniczenia. Ogrodzenie od strony ulicy Wrzosowej wykonane jest ze sztachet drewnianych, z pozostałych stron z siatki metalowej. W ogrodzeniu od strony ulicy Wiejskiej zamontowana jest brama i furtka konstrukcji metalowej z wypełnieniem ze sztachet drewnianych. Powierzchnia nieruchomości jest płaska, bez znaczących nierówności, porośnięta trawą i roślinnością ozdobną. Ciągi komunikacyjne są utwardzone. Nieruchomość jest uzbrojona w przyłącza do sieci energii elektrycznej, kanalizacyjnej i gazowej (bez przyłącza do budynku) oraz własne ujęcie wody. W sąsiedztwie znajduje się zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz grunty leśne. Budynek mieszkalny to obiekt parterowy, niepodpiwniczony, wykonany w technologii tradycyjnej murowanej, zgłoszony do użytkowania w 2001 roku. Na program użytkowy budynku składa się: wiatrołap, przedpokój, pokój dzienny z aneksem kuchennym, trzy pokoje i łazienka. Konstrukcja budynku tradycyjna murowana. Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne i działowe: z bloczków Ytong. Konstrukcja dachu: drewniana. Pokrycie dachu: gont bitumiczny. Stolarka okienna: drewniana. Stolarka drzwiowa: drewniana. Elewacja: tynk akrylowy. Podłogi: wykładzina PCV, terakota, panele podłogowe. Tynki wewnętrzne: z płyty gipsowo-kartonowej. Łazienka: posadzka z terakoty, na ścianach glazura. Stan techniczny budynku określa się jako dobry. Budynek garażu o pow. zabudowy 25 m², konstrukcji drewnianej, kryty blachą falistą. Do budynku przylega wiata na drewno i narzędzia.

Suma oszacowania udziału nr 3 w wysokości 1/2 w nieruchomości gruntowej zabudowanej wynosi 198 800,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 149 100,00zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 19 880,00zł.

Rękojmia powinna być złożona najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Santander Bank Polska S.A 54 1090 1841 0000 0001 0412 9955.