Obwieszczenie o pierwszej licytacji nieruchomości gruntowej zabudowanej nr KW WA1L/00062576/3

Komornik Sądowy Marcin Turski Licytacje nieruchomości

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Marcin Turski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 24-01-2023r. o godz. 14:30 w budynku Sądu Rejonowego w Legionowie mającego siedzibę przy ul. Sobieskiego 47 w sali nr 5, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym położonej pod adresem: 05-120 Legionowo przy ul. Pomorskiej 6C, dla której Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr WA1L/00062576/3.

Przedmiotem licytacji jest nieruchomość stanowiąca działkę ewidencyjną nr 7/4 w obrębie 54 Legionowo, o powierzchni 312 m², w kształcie prostokąta ze ściętym północnym narożnikiem, zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym w zabudowie bliźniaczej o powierzchni zabudowy 97 m². Nieruchomość przylega od strony południowo-wschodniej do ulicy Pomorskiej, z pozostałych stron graniczy z nieruchomościami zabudowanymi budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi. Nieruchomość jest ogrodzona. Ogrodzenie od strony ulicy wykonane jest z przęseł stalowych zamocowanych do słupków z cegły klinkierowej. Z pozostałych stron ogrodzenie z siatki stalowej i sztachet drewnianych. Brama wjazdowa i furtka konstrukcji stalowej. Teren nieruchomości jest płaski, dobrze zagospodarowany, porośnięty trawą i roślinnością ozdobną, ciągi komunikacyjne są utwardzone kostką brukową. Nieruchomość jest uzbrojona w przyłącza do sieci energii elektrycznej, wodociągowej, kanalizacyjne i gazowej. Wykonane jest własne ujęcie wody oraz system podlewania zieleni. W narożniku działki znajduje się wiata śmietnikowa.

Budynek mieszkalny jednorodzinny, parterowy z użytkowym poddaszem, niepodpiwniczony, z garażem w bryle budynku, konstrukcji tradycyjnej murowanej. Obiekt został wybudowany w 2010 roku, zasiedlony został w 2012 roku. Na program użytkowy budynku składa się: parter: hall, salon z jadalnią, kuchnia, łazienka, sień, garaż, kotłownia, poddasze: cztery sypialnie, hall, łazienka. Fundamenty betonowe. Ściany z pustaków ceramicznych Porotherm. Strop nad parterem żelbetowy Teriva. Dach konstrukcji drewnianej, pokryty dachówką ceramiczną. Rynny z PCV. Stolarka okienna: z PCV, okna połaciowe drewniane. Stolarka drzwiowa: drewniana. Elewacja: tynk cienkowarstwowy. Tynki wewnętrzne: gładź gipsowa malowana, w kuchni glazura w pasie nadkuchennym. Podłogi: na parterze z dębu bielonego i terakoty, na poddaszu deski jesionowe i parkiet panelowy, w hall gres polerowany. Łazienki: posadzka z terakoty, na ścianach glazura do pełnej wysokości, kompletne wyposażenie. Schody wewnętrzne żelbetowe, obłożone drewnem. Strych: wykonane podłogi oraz ściany z płyt gipsowo-kartonowych, możliwość adaptacji na mieszkalny. Wrota garażowe stalowe uchylne, posadzka z gresu. Na balkonach i tarasie terakota. Taras jest wyposażony w rozwijaną automatycznie markizę. W budynku wykonano instalacje: elektryczną (nowoczesne oświetlenie LED), wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania (kocioł gazowy, w części pomieszczeń ogrzewanie podłogowe), alarmową, domofonową. W salonie wykonano kominek opalany drewnem. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 149,19 m², powierzchnia całkowita 190,35 m². Stan techniczny budynku określa się jako bardzo dobry. Standard wykończenia budynku określa się jako bardzo dobry.

Suma oszacowania wynosi 798 500,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 598 875,00zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 79 850,00zł.

Rękojmia powinna być złożona najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Santander Bank Polska S.A 54 1090 1841 0000 0001 0412 9955.