Obwieszczenie o drugiej licytacji lokalu mieszkalnego nr KW WA1L/00067727/2 wraz ze związanym z lokalem udziałem w nieruchomości

Komornik Sądowy Marcin Turski Licytacje nieruchomości

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Marcin Turski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 07-10-2022r. o godz. 14:00 w budynku Sądu Rejonowego w Legionowie mającego siedzibę przy ul. Sobieskiego 47 w sali nr 7, odbędzie się druga licytacja lokalu mieszkalnego "A" w budynku położonym w Legionowie przy ul. Kościuszki 129, dla którego Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW WA1L/00067727/2 wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, którą stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali w wysokości 754/1808.

Przedmiotem licytacji jest lokal mieszkalny oznaczony numerem "A", znajdujący się w budynku położonym przy ulicy Tadeusza Kościuszki nr 129, wraz z udziałem w wysokości 754/1808 w działce nr 100/1 w obrębie 26 Legionowo. Powierzchnia działki wynosi 903 m². Działka ma kształt zbliżony do prostokąta o szerokości około 25,3 m i długości około 36 m. Działka jest zabudowana budynkiem mieszkalnym o powierzchni zabudowy 218 m² oraz dwoma budynkami gospodarczymi o pow. zabudowy 26 m² i 24 m². Budynek mieszkalny zlokalizowany jest w środkowej części działki. Działka przylega północną granicą do ulicy Tadeusza Kościuszki, wschodnią do ulicy Gnieźnieńskiej. Nieruchomość jest ogrodzona parkanem ze sztachet drewnianych. Właściciel szacowanego lokalu użytkuje wschodnią część działki. Teren tej części działki jest zagospodarowany zielenią, ciągi komunikacyjne są utwardzone kostką brukową. Furtka jest wykonana w ogrodzeniu od strony ulicy Gnieźnieńskiej, brama wjazdowa od ulicy Kościuszki. Budynki gospodarcze znajdują się w zachodniej części działki i są użytkowane przez właściciela drugiego lokalu mieszkalnego. Nieruchomość jest uzbrojona w przyłącza do sieci energetycznej, wodociągowej, gazu ziemnego i kanalizacyjnej. Nieruchomość jest położona w północno-zachodniej części miasta, w strefie z przeważającą zabudową jednorodzinną, w odległości drogowej około 2,5 km od centrum miasta. Rejon położenia szacowanej nieruchomości jest uzbrojony w sieci energii elektrycznej, wodociągową, kanalizacyjną, gazową i teletechniczną. Budynek mieszkalny jest obiektem konstrukcji murowanej, dwukondygnacyjnym, częściowo podpiwniczonym, wybudowanym w 1921 roku, następnie rozbudowanym i sukcesywnie remontowanym od 2004 roku. Budynek wykonany jest z cegły czerwonej, stropy betonowe, dach konstrukcji drewnianej kryty blachodachówką. Ściany docieplone z zewnątrz styropianem i otynkowane. Lokal mieszkalny powstał w wyniku wydzielenia w budynku dwóch lokali mieszalnych. Lokal szacowany zlokalizowany jest na parterze i poddaszu budynku. Na parterze znajduje się: salon, dwa pokoje, dwa przedpokoje, dwa wc, schowek, kuchnia, wiatrołap i łazienka, na poddaszu znajdują się dwa pokoje, sypialnia, łazienka i przedpokój. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 177,21 m². Stolarka okienna: drewniana ze szprosami. Stolarka drzwiowa: drewniana. Tynki wewnętrzne: cementowo-wapienne, częściowo wykonana gładź gipsowa. Posadzki i podłogi: terakota, panele podłogowe, wykładzina. Łazienki: na parterze posadzka z terakoty, na ścianach glazura do sufitu, na poddaszu posadzka z terakoty, na części ścian glazura. Schody na poddasze: betonowe, jedne zatarte na gładko, na drugich wykładzina dywanowa. Lokal wyposażony jest w instalacje: elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, gazową, centralnego ogrzewania (kocioł gazowy).

Suma oszacowania lokalu mieszkalnego oznaczonego numerem "A" położonego w Legionowie przy ul. Kościuszki 129, dla którego Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW WA1L/00067727/2 wraz z udziałem w wysokości 754/1808 w nieruchomości wspólnej, którą stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali, wynosi 623 100,00zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 415.400,00zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 62 310,00zł.

Rękojmia powinna być złożona najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Santander Bank Polska S.A 54 1090 1841 0000 0001 0412 9955.